Jak działa elektryczna hulajnoga

Być może nie miałeś jeszcze okazji żeby jechać na elektrycznej hulajnodze, ale to już wkrótce może się zmienić. Jak pokazują światowe trendy, ekologiczne jednoślady są coraz częściej wybieranymi urządzeniami transportu nie tylko po mieście, ale również po terenach podmiejskich. To oznacza, że nie myślimy już o hulajnogach jako o szybkim sposobie dotarcia z punktu A do punktu B, ale również jak o wygodnym środku transportu doskonale nadającym się na przejażdżkę, spacer czy wycieczkę. Zanim jednak podejmiesz wyzwanie w postaci jazdy na elektrycznej hulajnodze, sprawdź, jak działa!

  1. Hulajnoga elektryczna działa na baterie

Hulajnoga elektryczna zasadniczo wygląda tak samo jak tradycyjna i w przybliżeniu tak samo się nią kieruje. To co ją wyróżnia, to akumulator który jest przymocowany pod podestem hulajnogi. Jest on podłączony do tylnego koła i to przy jego pomocy hulajnoga jedzie bez potrzeby użycia mięśni nóg. Hulajnoga posiada wbudowaną baterię litowo – jonową. Jest to taka sama bateria jak na przykład w smartfonie ale dużo większa i cięższa. To dlatego hulajnogi elektryczne są bardziej masywne od tych tradycyjnych.

Im pojemniejsza jest bateria, tym hulajnoga osiąga większy zasięg, czyli pojedzie dłużej na jednym ładowaniu baterii. Tak samo jak w smartfonie, żeby naładować baterię, wystarczy podłączyć ją do specjalnej ładowarki. Czas ładowania może się skrócić, jeżeli korzystamy z tzw. Szybkiej ładowarki. Są to jednak urządzenia specjalistyczne stosowane najczęściej w wypożyczalniach i stacjach szybkiego ładowania. W domowych warunkach hulajnogę naładujesz podłączając ładowarkę do tradycyjnego gniazdka w ścianie. W zależności od modelu i jakości baterii pełne naładowanie może zająć do kilku godzin.

Przyjemność jazdy na elektrycznej hulajnodze jest w dużej mierze uzależniona od tego, jaką posiada baterię. Jeżeli zdecydujemy się na tańszy model hulajnogi, może być on wyposażony w podstawowy akumulator, który co prawda jest odpowiedni do jazdy dla dzieci. Jednak może być niewystarczający dla dorosłego, przy powiedzmy codziennych dojazdach do pracy. To oczywiste, że za lepszej jakości hulajnogę zapłacimy dużo więcej, ale niekoniecznie. Kupując hulajnogę warto przyjrzeć się jakie ma parametry i skorzystać z promocji. W internecie wcale nie tak rzadko możemy trafić na dobrej jakości urządzenie w rozsądnej cenie.

  1. Hulajnoga Elektryczna Posiada Podest i Koła

Hulajnoga elektryczna jest wyposażona w regulowaną kierownicę, która również jest składana. To powoduje, że kiedy nie używamy hulajnogi możemy łatwo ją złożyć i przechować, co nie zajmuje dużo miejsca. Hulajnoga jest wyposażona w wyświetlacz LCD, na którym odczytuje się prędkość, manetkę gazu, rączkę hamulca i przycisk on/off lub lub stacyjkę z kluczykiem (w zależności od modelu).

Dwa koła posiadają błotniki, hamulce tarczowe oraz są połączone przy pomocy podestu. Do tego należy wymienić oświetlenie LED przednie i tylne. W dużej mierze od podestu i od wielkości koła będzie zależała wygoda jazdy. Hulajnogi o mniejszej średnicy kół są dobrym rozwiązaniem dla dzieci, łatwiej nimi manewrować, mają też zazwyczaj węższy podest, na którym stawiamy stopy. Z kolei większe koła gwarantują nam lepszą amortyzację podczas jazdy, większą stabilność i prędkość.

Różne modele hulajnóg będą miały różną budowę. Generalnie zależy to od tego, czy zdecydujemy się na hulajnogę z siedziskiem, która przypomina nieco rower, czy też na hulajnogę bez siedziska, na której stawia się stopy na podeście. Ta pierwsza wersja może być lepszym rozwiązaniem dla osób starszych, mających problemy ze stawami i poruszaniem się, dla których dłuższe stanie w wymuszonej pozycji może być problematyczne. Natomiast model bez siedziska jest fantastyczny dla aktywnych osób, które wykorzystują hulajnogę do szybkiego przemieszczania się i zależy im na tym, aby zabierała jak najmniej miejsca.

  1. Ekologiczny Silnik

Silnik hulajnogi elektrycznej jest bardziej ekologiczny niż ten spalinowy. Hulajnoga nie posiada rury wydechowej, nie wydziela trujących toksyn ani spalin. Budowa elektrycznej hulajnogi sprzyja temu, że jest to jednoślad cichy, poruszający się płynnie i nie powodujący hałasu. Plusów tej spokojnej jazdy jest wiele. Po pierwsze ogranicza się miejski hałas, który w nadmiarze powoduje u mieszkańców rozdrażnienie, nerwowość i prowadzi do bezsenności.

Po drugie ograniczenie hałasu sprzyja odrodzeniu fauny i flory miejskiej. W miastach, w których hałas komunikacyjny jest mniejszy zauważono gniazdowanie liczniejszych gatunków ptactwa. Jak widzimy korzystanie z elektrycznej hulajnogi posiada wyjątkowo pozytywne strony. Sprzyjamy nie tylko sobie, ale również pomagamy przyrodzie w odrodzeniu się do jej pierwotnego stanu.

najlepsze-hulajnogi-elektryczne